• Lena i Nikola laureatkami Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego !!!

• Organizatorem III Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. „PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI - PRAGNIEMY POKOJU NA ŚWIECIE”  jest Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku- Zdroju. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki, Wojewody Zachodniopomorskiego, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz Rzecznika Praw Dziecka. Konkurs Plastyczny „Prawa Dziecka oczami dzieci - pragniemy pokoju na świecie” przeznaczony był dla uczniów klas I – VIII Szkół Podstawowych całej Polski. W konkursie wzięli udział uczniowie ze 122 szkół. Wpłynęło 960  prac plastycznych, w których dzieci podejmowały bardzo ważny temat pokoju na świecie  i prawa do życia w bezpiecznym świecie bez wojen i przemocy. Prace były manifestem przeciwko wojnie, która łamie wszystkie Prawa Dziecka.  Jury konkursu podkreśliło, że poziom prac plastycznych był bardzo wysoki. Dzieci wykonały je stosując różne ciekawe techniki artystyczne. Komisja konkursowa nagrodziła z naszej szkoły następujących uczniów:

II miejsce Lena Kłaput

III miejsce Nikola Cebula

Do konkursu laureatów przygotowała pani Agnieszka Sienkiewicz.

Gratulujemy sukcesu !!!

• XII Przegląd Kolęd i Pastorałek w Spytkowicach

• Sukcesy naszych uczniów w XII Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w GOK w Spytkowicach:  wyróżnienie - Dominika Labocha z kl. IIIa,   III miejsce - zespół ,, Tomiczki'' z klasy Ia. Bardzo się cieszymy i gratulujemy!!!

• Praca Kamila wyróżniona!!!

• Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” corocznie organizuje ogólnopolskie konkursy profilaktyczno-edukacyjne dla uczniów. Jednym z konkursów jest „Nie czas na nudę!”– konkurs plastyczno-literacki (indywidualny); dla przedszkolaków oraz uczniów 1-8 klasy szkoły podstawowej. Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie pracy plastycznej lub literackiej, prezentującej sposób na pokonanie/poradzenie sobie z nudą lub pomysł na spędzanie czasu bez nudy, który według wyobraźni i kreatywności uczestnika konkursu zasługuje na pokazanie. Komisja konkursowa spośród kilku tysięcy nadesłanych prac nagrodziła z naszej szkoły ucznia.

wyróżnienie Kamil Wajdzik

Laureata do konkursu przygotowała pani Agnieszka Sienkiewicz.

Gratulujemy!!!

• Dzień Patrona w klasach młodszych

• 22 grudnia uczniowie klas pierwszych oraz drugiej obchodzili dzień patrona naszej szkoły - Adama Mickiewicza. Uczniowie w klasach znaleźli morały z bajek, które musieli ułożyć w odpowiedniej kolejności. Kolejno odbył się apel z uroczystym złożeniem kwiatów. Następnie uczniowie udali się na aulę gdzie p. Magdalena Wiktor oraz p. Barbara Stuglik przybliżyły dzieciom postać Adama Mickiewicza poprzez prezentację, obejrzenie bajek: "Przyjaciele", "Żaba i zając" oraz "Koza, kózka i wilk" oraz quiz. Po zapoznaniu się z bajkami i postacią patrona, klasy udały się na wigilie klasowe oraz  wykonać pracę na konkurs plastyczny - ilustracje do bajek. Komisja miała ciężki wybór zwycięzców. Laureatom bardzo gratulujemy!

• Święto Patrona Szkoły i wigilie klasowe

• W tym roku świętujemy 224. rocznicę urodzin Adama Mickiewicza, patrona naszej szkoły. Z tej okazji uczniowie klasy szóstej pod opieką wychowawcy p. Kingi Ściery przygotowali  część artystyczną poświęconą naszemu wieszczowi, która w sposób lekki i współczesny przybliżyła koleje jego życia oraz okoliczności powstania wielu utworów. Usłyszeliśmy Inwokację z "Pana Tadeusza", fragment „Świtezianki”, „Niepewność” oraz zobaczyliśmy bajki: „Przyjaciele”, „Osioł i pies”, „Lis i kozieł”.

• Jasełka na Floriańskiej

• W środę uczniowie klasy IA oraz III A pod opieką p. Elżbiety Maciejczyk-Henzel oraz p. Alicji Wieczorek przygotowali jaselka Bożonarodzeniowe.

• Szkolny Konkurs Mickiewiczowski

• 15.12.2022r. odbył się Szkolny Konkurs Mickiewiczowski o "jabłko Adama" dla uczniów klas IV - VI. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą o życiu i twórczości Patrona naszej szkoły. Oto wyniki:

I miejsce: Maja Grabowska, Milena Strózik, Adrianna Płaszczyca (kl. VI)

II miejsce: Jan Płonka, Dawid Worytko (kl. IVa)

III miejsce: Lilianna Tyrybon, Oliwia Kot (kl. Va)

Gratulujemy i zachęcamy do poznawania utworów Adama Mickiewicza!

Monika Biłka

• Konkurs Kolęd 2022

• Jak co roku w naszej szkole odbył się Konkurs Kolęd, przygotowany przez panią Annę Karcz. Klasy zaprezentowały się znakomicie, jednakże zwycięzca mógł być tylko jeden – została nim klasa 5b!! Drugie miejsce zajęła klasa 6, zaś trzecie przypadło klasom 7,8b i 4b. Wszystkim występującym serdecznie gratulujemy!

• Pomogliśmy Oliwierkowi!

•

Miło nam poinformować, że dzięki inicjatywie Ewy Kruk i Szymona Słoty, uczniów klasy IV a, ze sprzedaży kartek świątecznych udało się uzyskać 56 zł. Pieniądze zostaną przekazane na konto fundacji: Siepomaga.pl na leczenie dla Oliwierka. Dziękujemy!

• Gala Finałowa Regionalnego Konkursu Plastycznego ,,Anioła na ….”

• Dnia 14 grudnia 2022 roku w Bukownie odbyła się Gala Finałowa Regionalnego Konkursu Plastycznego ,,Anioła na ….” Z naszej szkoły udział wzięło pięcioro uczniów. Laureatką drugiego miejsca została Karolina Pamuła z klasy Va. Gratulujemy wszystkim uczniom biorącym udział i życzymy dalszych sukcesów.

• VII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Bożonarodzeniowe

• Dnia 14 grudnia 2022 roku w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Witanowicach odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Bożonarodzeniowej. W kategorii klas młodszych wyróżnienie z naszej szkoły otrzymał Foksiński Antoni z klasy IIa oraz Stawowy Józef z klasy IIIa. W kategorii klas IV-VI  laureatką drugiego miejsce została Kornelia Kiernoziak z klasy IVa oraz laureatką trzeciego miejsca została Amelia Lofek z klasy IVb. Dziękujemy nauczycielom przygotowującym uczniów.