• Sukcesy naszych uczniów

• Miło nam poinformować, iż uczennice naszej szkoły zostały laureatkami gminnego konkursu plastycznego "Nie dla smogu" organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Tomicach w następujących kategoriach:

- klasy IV- VI:

Anna Stanek kl. VIa- 3 miejsce

Eliza Majtyka kl. VIa- wyróżnienie

Eliza Starowicz kl. VIa- wyróżnienie

- klasy VII- VIII

Julia Kopytyńska kl. VII- 2 miejsce

Nikola Cebula kl. VII- 3 miejsce

Prace zostały wykonane pod opieką p. Marty Foksińskiej.

Gratulujemy!

• Pomoc dla osób samotnych z Gminy Tomice

• Szkolne Koło PCK/wolontariat ogłasza zbiórkę artykułów spożywczych, chemicznych i drobiazgów świątecznych, z których przygotowane zostaną paczki dla osób samotnych z Gminy Tomice. Zbiórka w szkole trwać będzie od 23.11.2023r do 1.12.2023r. Przyniesione produkty proszę przekazać dyżurującym przed 1 i 2 lekcją wolontariuszkom: Oliwii Kot, Mai Adamik, Liliannie Tyrybon lub zostawić podpisane na stoliku. Wigilijne spotkanie dla osób samotnych organizuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Tomicach.

Dziękujemy!

• Iluzjonista 🎩🪄

• Uczniów klas I-III w piątek odwiedził iluzjonista, który wraz ze swoimi pomocnikami wyczarował m.in. królika z kapelusza 🐰🎩🪄
        • XI Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe

• Julia Grochal, uczennica kl. VI B uzyskała po raz drugi tytuł Laureata XI Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego "Po polsku o historii". Uroczysta gala podsumowanie Konkursu odbyła się we wtorek 21 listopada 2023 roku w sali konferencyjnej Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Monika Biłka

• Przygotowania na kiermasz

• Uczniowie z klas I - III podczas zajęć świetlicowych ruszyły z przygotowaniami pięknych i oryginalnych prac na kiermasz ozdób świątecznych, który odbędzie się 3.12.2023 roku w naszej szkole.

• V Dziecięce Igrzyska Sportowe🥇

• Po rywalizacji w dziesięciu konkurencjach nasza ośmioosobowa reprezentacja "olimpijczyków" z klas 1-3 wywalczyła PIERWSZE miejsce podczas V Dziecięcych Igrzysk Sportowych zorganizowanych przez Ośrodek Kultury Gminy Tomice,  🙂

Dziękujemy jeszcze raz Radzie Rodziców za wspaniałe stroje sportowe 🙂❤️

• Gminny Konkurs Recytatorski o tematyce patriotycznej

• Wczoraj odbył się Gminny Konkurs Recytatorski o tematyce patriotycznej zorganizowany przez Ośrodek Kultury Gminy Tomice, 🙂

Klasy 1-3 reprezentowało dumnie 13 osób 🙂

Udało zdobyć się dwa wyróżnienia:

Hanna Sporek kl. IIa 🏅

Jakub Ciężarek kl. IIa 🏅

W kategorii klas 4-6 Lilianna Stawowy (kl.6b) zdobyła III miejsce, a Łucja Łopatecka (kl.6b) wyróżnienie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Chcę pomagać!

• Szkolne Koło PCK/wolontariat zaprasza do zakupu bożonarodzeniowych kartek świątecznych. Cena kartki wraz z kopertą - 5 zł. Dochód ze sprzedaży przekazujemy Stowarzyszeniu Sursum Corda - ,,W górę serca" na pomoc osobom chorym i niepełnosprawnym. Kartki będzie można zakupić na I i II przerwie obiadowej, obok pokoju nauczycielskiego. Akcję prowadzą uczniowie klasy VIII: Karolina Wardęga i Michał Siuta. Zapraszamy.

• "Bo ja jestem Polak Mały"

• Dniu 10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu  Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowali ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Odbył się konkurs Pieśni i wierszy patriotycznych, każda grupa zaprezentowała piosenkę i wierszyk. Nagrody ufundowała Rada Rodziców. Na zakończenie przedszkolaki odspiewały Hymn Polski.

• 11 listopada 1918 r.🇵🇱🇵🇱🇵🇱

• "Myślimy dzisiaj o Polsce

Mówimy - nasz kraj ojczysty.

Słuchamy polskiego hymnu.

Trwa apel uroczysty. "

Klasa III pod opieką E.Mrzyglód przygotowała uroczysty apel z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę.

• "Pociąg do wolności" - apel z okazji Święta Niepodległości

• Dnia 10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. W 1918 roku, 11 listopada, nasza ojczyzna po 123 latach zaborów odzyskała niepodległość. Narodowe Święto Niepodległości ustanowiono, by uczcić rocznicę wskrzeszenia państwa polskiego, które po latach niewoli stało się niepodległe i wolne od zaborców. Kolejna rocznica odzyskania niepodległości, uświadamia nam, że jest to najważniejszy dzień w historii naszego kraju. W związku z tym mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów klasy 5b po opieką p.Moniki Biłki.

• Przedłużamy czas trwania zbiórki na rzecz schroniska!

• Drodzy Uczniowie! Zachęcamy do udziału w akcji na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt. Wolontariuszki z klasy VI b: Julia Grochal, Łucja Łopatecka, Paula Stańco i Amelia Wajdzik codziennie przed pierwszą i drugą lekcją czekają na Waszą pomoc dla zwierzaków. Zbiórka trwa do 16.11.2023r.