• Pasowanie na czytelnika

• W dniu dzisiejszym uczniowie klas Ia i Ib zostali uroczyście pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Z tej okazji odwiedził szkołę klasy 0-III sam Pan Ambroży Kleks (Dominik Modliński z klasy VII) wraz ze swoimi uczniami (uczniowie klasy IVa) z Akademii Pana Kleksa i opowiadali o cudownym świecie bajek i wierszy Jana Brzechwy i nie tylko. Wszystko przeplatały piosenki takie jak "Witajcie w naszej bajce", "Na wyspach Bergamutach" czy "Kaczka Dziwaczka", które wspólnie śpiewaliśmy. Po przedstawiemiu uczniowie zostali pasowani na czytelników biblioteki. Na pamiątkę otrzymali dyplom, swoja pierwszą książkę "Wnuczka Antykwariusza" Justyny Brdnarek i zakładkę do książki. A sam Pan Kleks wręczał medale w kształcie serca z napisem KOCHAM CZYTAĆ i jego magicznymi czytelniczymi piegami. Rodzice dostali natomiast przewodnik, jak ważne jest wspólne czytanie z dzieckiem, dlatego prosimy pierwszaków, żeby im go przekazali. Mamy nadzieję, że inscenizacja Podobała się i wszyscy miło spędzili czas razem z Panem Kleksem i jego uczniami. Pan Kleks obiecał, że do nas wróci w przyszłym roku. Do zobaczenia, a teraz do biblioteki marsz, wypożycz książkę i czytaj, czytaj, czytaj!!!

• Zapisy do klasy I szkoły podstawowej na rok szkolny 2024/2025

• Dyrektor Szkoły Podstawowej w Tomicach  informuje, iż zapisy do klasy I na rok szkolny 2024/2025 dzieci urodzonych w roku 2017 i zamieszkałych w obwodzie szkolnym tj. w Tomicach, odbywać się będą w terminie od 12.02.2024 r. do 01.03.2024 r.

Zgłoszenie o przyjęcie do szkoły  można pobrać ze strony internetowej (poniżej) lub ze stolika przy głównym wejściu do szkoły w budynku przy ul. Floriańskiej 16.

Zgłoszenia  przyjmowane będą w sekretariacie szkoły w budynku przy ul Floriańskiej 16  w godzinach pracy sekretariatu. Zgłoszenie można również przekazać  w przedszkolu w zamkniętej kopercie.

W przypadku podjęcia decyzji o nauce dziecka w szkole innej niż obwodowa (SP w Tomicach), rodzic zobowiązany jest do niezwłocznego pisemnego powiadomienia szkoły obwodowej o miejscu realizacji obowiązku szkolnego.

Zarządzenie organu prowadzącego w sprawie zapisów do klasy I - tutaj

Zarządzenie Dyrektora  szkoły w sprawie rekrutacji- tutaj

• Eliza laureatką ogólnopolskiego konkursu plastycznego

• Miło nam poinformować, iż uczennica naszej szkoły Eliza Majtyka z klasy VIa zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Święty Mikołaj- człowiek o niezłomnej wierze". Elizie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Sukcesy naszych uczniów!

• Miło nam poinformować, iż uczennice naszej szkoły zostały laureatkami gminnego konkursu plastycznego "Nie dla smogu" organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Tomicach w następujących kategoriach:

- klasy IV- VI:

Anna Stanek kl. VIa- 3 miejsce

Eliza Majtyka kl. VIa- wyróżnienie

Eliza Starowicz kl. VIa- wyróżnienie

- klasy VII- VIII

Julia Kopytyńska kl. VII- 2 miejsce

Nikola Cebula kl. VII- 3 miejsce

Prace zostały wykonane pod opieką p. Marty Foksińskiej.

Gratulujemy!