• Księga przyjaciół pierwszoklasistów

W pierwszych tygodniach września wędrowaliśmy    po szkole zaglądając do sal starszych kolegów, zapraszaliśmy ich również do siebie. Odwiedzający nas uczniowie wypisywali nam życzenia. Naszym miłym gościem była także Pani Dyrektor. Zgromadzone kartki z życzeniami utworzyły Księgę przyjaciół pierwszoklasistów, a wpisy w niej są tak piękne, że musimy się nimi pochwalić.

Drodzy uczniowie klasy I a!

U progu nauki w szkole podstawowej życzę Wam

- aby każdy dzień Waszego pobytu w szkole był radosny   i szczęśliwy,

- aby nauka była dla Was przyjemnością,

- aby każdy z Was miał prawdziwego przyjaciela,

- abyście swoim zachowaniem, postępowaniem oraz wynikami w nauce zasłużyli na miano Wzorowego Ucznia, a tym samym spełnili oczekiwania Waszej Pani Wychowawczyni i Waszych Rodziców.

Dyrektor Maria Barankiewicz

Klasa II a życzy klasie I a dużo siły i wytrwałości w dążeniu do zdobywania wiedzy. Nie zrażajcie się niepowodzeniami! Nie poddawajcie się w ciężkich chwilach!
          Przyjaźń, radość i uśmiech pomoże Wam pokonać każdą przeszkodę. Nie jesteście sami. My służymy Wam zawsze pomocą.
          A kiedy nauczycie się dobrze czytać, wejdziecie do Czarodziejskiej Krainy Baśni, która pomaga zapomnieć o trudnych chwilach.
          W szkole czas szybko płynie. Gdy zbierzecie koszyczek pełen „słodkich malinek”, to staniecie się już uczniami klasy II, czego Wam gorąco życzymy.

Uczniowie kl. II wraz z wychowawczynią Alicją Wieczorek

Kochane koleżanki i koledzy z klasy pierwszej!

Nadszedł dla Was nauki czas.

Szkolne drzwi otwierają się dla Was.

Wszyscy Was tutaj witamy, kochamy i najlepsze życzenia składamy.

Płyną one z naszych serc.

Od trzecioklasistów i pani też.

Życzymy Wam samych sukcesów w szkole!

Aby nauka była czymś przyjemnym.

Uśmiech na twarzy zawsze gościł u Was.

Bądźcie uczniami dobrymi, aby każdy przykład z Was brał.

Bądźcie uczniami mądrymi, aby nauka nie poszła w las.

Bądźcie uczniami grzecznymi, słuchajcie pani wraz.

Nagroda będzie wspaniała!

My o tym dobrze wiemy, proszę uwierzcie nam!

Koledzy i koleżanki z kl. III wraz z wychowawczynią

Elżbietą Maciejczyk-Henzel

Życzenia dla pierwszoklasistów

Pierwszoklasiści witamy Was w szkole, życzymy Wam żebyście się dobrze czuli w naszej gromadzie, tak jak w domu.

Nie denerwowali się i nie bali niczego. Zdobywali  jak najlepsze oceny i pogłębiali swoją wiedzę.

Tego życzą Wam piątoklasiści

Klasa szósta życzy klasie I a - chęci do nauki, żeby Was ta chęć nigdy nie opuściła.
          A także bardzo dobrych wyników w nauce. Za kilka dni przystąpicie do pasowania i będziecie prawowitymi uczniami Szkoły Podstawowej w Tomicach. Za niedługo będziecie mogli korzystać
          z biblioteki szkolnej. Wasi starsi koledzy pomogą Wam zapoznać się z regulaminem szkoły
          i poznać plusy i minusy.
          Na koniec życzymy Wam mało nauki i zapoznania się z nowymi kolegami i koleżankami.
          Pamiętajcie o magicznych słowach, a nauczyciele na pewno Was polubią.

Życzy klasa szósta wraz z wychowawczynią Kingą Ścierą

Za tak mądre rady i życzenia pięknie dziękujemy. Obiecujemy, że bardzo starać się będziemy, aby spełnić je.

Pierwszoklasiści