• Olimpiada sportowa pierwszklasistów- bijemy rekordy życiowe

Olimpiada sportowa pierwszoklasistów – bijemy rekordy życiowe

Czwartek 17.09.09r. godz. 15.00 – 17.00

Osoby odpowiedzialne:

Dorota Bilińska (wych. Kl. I a)

Elżbieta Gwoździewicz (wych. Kl. I b)

Elżbieta Widlarz (opiekun SKS-u)

Cele: (dla klas pierwszych)

- integracja klas pierwszych,

- integracja pierwszoklasistów z uczniami klas starszych, wyrabianie poczucia bezpieczeństwa,

- rozwój sprawności fizycznej,

- wdrażanie zasad sportowej rywalizacji,

- umożliwienie każdemu dziecku osiągnięcia sukcesu,

- wyrabianie właściwej postawy podczas zwycięstwa i porażki,

- rozwijanie zainteresowań,

- wyrabianie nawyku aktywnego wypoczynku.

Cele: (dla członków SKS-u)

- integracja z uczniami klas pierwszych, wytworzenie właściwych relacji między uczniami,

- kształtowanie umiejętności pozytywnego oddziaływania aktywnych uczniów na innych,

- wdrażanie do odpowiedzialności za powierzone zadanie,

- aktywizowanie uczniów,

- wdrażanie do pracy społecznej,

- przygotowywanie uczniów do sędziowania, przeprowadzenia rozgrzewki, wyrabianie postawy sportowej rywalizacji.

Program:

1.   Zbiórka wszystkich dzieci (omówienie zasad bezpieczeństwa i sportowych zasad zdrowej rywalizacji).

2.   Podział klas na 4 zespoły i przydzielenie do nich drużynowych (uczniowie ze starszych klas, SKS), którzy będą prowadzić zespół przez całe zawody.

3.   Rozgrzewka (przeprowadzona przez przygotowanych członków SKS-u)

4.   Objaśnienie poszczególnych konkurencji. Wszystkie dzieci wspólnie obchodzą kolejne stacje.

5.   Losowanie kolejności konkurencji. Prezentacja sportowych zawołań.

6.   Zmagania sportowe przy poszczególnych stacjach. Konkurencje sędziowane przez członków SKS-u.

7.   Poczęstunek przygotowany przez rodziców.

8.   Podsumowanie, rozdanie Certyfikatów Rekordu Życiowego dla każdego dziecka, dyplomów dla najlepszych sportowców klas pierwszych.

9.   Zabawy sportowe w grupach i na placu zabaw.

Konkurencje:

1.   Bieg na czas (bieżnia)

2.   Rzut do celu ( 5 woreczków do obręczy)

3.   Przeskoki przez hula – hop na czas (ilość przeskoków  w ciągu minuty)

4.   Rzut piłką lekarską na odległość

5.   Strzał piłką do bramki

Konkurencje dla Dawida Bobrek:

1.   Przejazd wózkiem na czas po prostej

2.   Rzuty piłką do bramki

3.   Przejazd slalomem na czas

4.   Rzuty woreczkiem do celu

Nasze wrażenia

Było bardzo ciekawie. Najbardziej podobała mi się konkurencja z hula-hop. Teraz ćwiczę również w domu”.

Wiktoria Bizoń

Bardzo podobały mi się zawody, w których uczestniczyłam. Jednakże bardzo bałam się, że sobie nie poradzę”.

Klaudia Orkisz

Olimpiada pierwszoklasistów była dla mnie ogromnym przeżyciem. Ciekawy byłem jakie będą zadania do wykonania. Gdy wyszliśmy na boisko sportowe poczułem się jak prawdziwy sportowiec. W wykonywanych dyscyplinach starałem się wypaść jak najlepiej. Gdy zobaczyłem kibiców jeszcze bardziej się starałem. Nagle! Wielka niespodzianka - sukces, podczas rozdania dyplomów okazało się, że zdobyłem III miejsce. Byłem bardzo dumny z siebie - cieszyłem się. Był to dzień pełen wrażeń i ciekawych wyzwań oraz przyjemności. Dziękuję za te chwile”.

Karol Gajewski

Bardzo przeżywałam naszą olimpiadę sportową. Biegać bardzo lubię, ale przeskoki przez hula-hop sprawiały mi trochę trudności. Ćwiczyłam je w domu, aby poprawić technikę. Opłaciło się. Zdobycie II miejsca sprawiło mi wielką radość”.

Małgosia Wieczorek