• REGULAMIN BIBLIOTEKI I CZYTELNI

• REGULAMIN BIBLIOTEKI

1. Z księgozbioru biblioteki mogą korzystać  BEZPŁATNIE wszyscy uczniowie, nauczyciele, rodzice i pracownicy szkoły

2. Godziny otwarcia biblioteki ustala harmonogram wywieszony przy wejściu do szkoły oraz               przed biblioteką.

3. Z biblioteki można wypożyczyć jednorazowo 2 książki na okres dwóch tygodni  (większą ilość należy uzgodnić z nauczycielem bibliotekarzem).

4. Książki, wypożyczonej na swoje nazwisko, nie można przekazywać innym osobom.

5. Uczniowie przygotowujący się do olimpiad, konkursów mają prawo do wypożyczenia jednorazowo większej liczby książek.

6. Uczniom, którzy nie oddają książek w terminie, ogranicza się liczbę wypożyczeń do 1 egzemplarza.

7. W uzasadnionym przypadku bibliotekarz może zażądać zwrotu książek przed upływem ustalonego
          terminu.

8. Przy wypożyczaniu należy zwrócić uwagę na ewentualne uszkodzenia książek i poinformować                 o nich bibliotekarza.

9. Czytelnik obowiązany jest odkupić zagubioną lub zniszczoną książkę. O ile odkupienie takiego samego
          tytułu jest niemożliwe, uczeń powinien dostarczyć inną książkę wskazaną przez bibliotekarza.

10. Książki wypożyczane są w czasie przerw lub w czasie wolnym ucznia
          . Jednocześnie w pomieszczeniu może przebywać max. 15 osób.

11. Wypożyczone książki należy szanować, przy czytaniu stosować zakładki, a z księgozbiorem                     i wyposażeniem biblioteki obchodzić się starannie.

12. W BIBLIOTECE OBOWIĄZUJE CISZA