• 2018/2019

• Szkolne Koło PCK/ wolontariat  w nowym roku szkolnym 2018/2019

opiekunowie: mgr Renata Gierek, mgr Helena Knapczyk

Nowy rok szkolny to nowe akcje charytatywne i konkursy, organizowane przez SK PCK i wolontariat. Serdecznie zapraszamy do udziału w nich!  smiley

Tutaj natomiast znajdziecie szczegółowe relacje z naszych działań

w tym roku szkolnym pracujemy z piosenką:

Kto jeśli nie ty, kto jeśli nie my
          Kto jeśli nie ja pomagać innym ma?

Skład SK PCK:

Magda Bolek
          Martyna Piskurewicz
          Justyna Russek

Wolontariat w Kuchni św. brata Alberta:

Maja Iciek
          Emilia Adamik
          Oliwia Sikora
          Gabriela Placek
          Julia Cimoch
          Alicja Sordyl
          Kinga Wójcik

wrzesień 2018

,,Pomóżmy Łukaszowi chodzić". Zbieramy pieniądze (do 28.09.2018r.) na zakup specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego (koszt to ok. 10 000 zł.) dla Łukasza, który  ma 15 lat i choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Cena jednej cegiełki to 2 zł. Można ją zakupić  na dużych przerwach, akcją opiekują się uczennice z klasy 3c gimnazjum: Martyna Skrzyńska i  Patrycja Chrapek.

Październik 2018

Pomagamy bezdomnym zwierzętom ze schroniska w Oświęcimiu. Zbiórka trwa od 29.10 do 12.11, uczniowie zbierają produkty przed pierwszą godziną lekcyjną. Potrzebne produkty: karma dla kotów i psów, ręczniki, pościel i poduszki (nie z pierza). Za udział w akcji przysługują pozytywne uwagi.

Listopad 2018

14.11.2018 w Wadowickim Centrum Kultury odbyła się gala, na której spotkali się i wymienili się swoimi doświadczeniami wolontariusze.  Impreza została zorganizowana przez Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych "Dać Szansę" w Wadowicach w ramach projektu “Wolontariusze – to My!”. Wzięło w niej udział ponad 150 osób z 21 szkolnych kół wolontariatu. W tej grupie znaleźli się także nasi wolontariusze z naszej szkoły, pod kierunkiem nauczycieli-p. Heleny Knapczyk oraz p. Renaty Gierek podejmują się realizacji szczytnych działań na rzecz drugiego człowieka.

Szkolne koło PCK ogłasza świąteczną zbiórkę żywności na rzecz kuchni św. brata Alberta w Wadowicach! Akcja trwa od 19.11 do 30.11, produkty są zbierane przez uczennice klas trzecich gimnazjum, na dwóch pierwszych przerwach. Zbieramy: kawę, herbatę, galaretki, słodycze, budynie, płatki kukurydziane. Wszystkie produkty zostaną wykorzystane do zrobienia mikołajkowych paczek dla dzieci. Udział w akcji jest nagradzany pozytywnymi uwagami.

Szkolne koło PCK zaprasza do udziału w kampanii charytatywnej - zakupu kartek świątecznych. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na pomoc chorym i niepełnosprawnym.  Cena kartki z kopertą to 2 zł. Bożonarodzeniowe kartki sprzedwać  będą uczennice klasy III c od - 27.11.2018r do 30.11.2018r.

Grudzień 2018

14.11 odbył się Jubileuszowy X Gminny Dzień Integracji z Osobami Niepełnosprawnym.       W ten grudniowy, mroźny dzień, na zaproszenie pani Agnieszki Wawro, grupa gimnazjalistów przygotowała przedstawienie pt. ,,Dwie Dorotki”. Uczniowie wystąpili w następującej obsadzie: Narrator – Wanessa Warchał, Macocha, Śnieżynka, Skrzat – Julia Rączka, Zła Dorotka – Zuzanna Kłaput, Sierotka – Gabriela Borek, Jabłoń – Kinga Gurdek, Piec – Magda Sarnecka, Zima – Julia Drzazga, Kotek, Noc - Gabriela Hajost, Piesek – Patrycja Chrapek, Śnieżynka – Martyna Łopatecka, Wiatr, Skrzat- Martyna Skrzyńska, Książę – Mikołaj Sikora. Zgromadzeni goście mieli okazję zachwycać się także występami najmłodszych. Były piękne stroje, ciepłe słowa, ciekawe układy choreograficzne. Jednak najważniejsze było przesłanie: warto być pracowitym, tolerancyjnym i pomagać innym

Maj 2019

W naszej szkole po raz kolejny odbyła się akcja "Gorączka złota". Uczniowie klas IV do III gimnazjum przynosili policzone monety o nominałach 1 gr, 2 gr oraz 5 gr do skarbników klasowych. Wolontariusze SK PCK dzielnie liczyli całość zgromadzonych monet. Oto szczegółowe wyniki:
          Monety 1gr: 16.5 kg
          Monety 2gr: 11.4 kg