• 2021/2022

• opiekunowie: mgr Renata Gierek, mgr Helena Knapczyk

Nowy  rok szkolny rozpoczynamy z nowym mottem  do działania:

Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego” (Papież Franciszek).

Nowy rok szkolny to nowe akcje charytatywne i konkursy, organizowane przez SK PCK i wolontariat. Serdecznie zapraszamy do udziału w nich!  smiley

Tutaj natomiast znajdziecie szczegółowe relacje z naszych działań !

Wolontariat to swobodne wykonywanie działalności na rzecz organizacji lub społeczności bez żadnych kosztów. Oznacza to również dobrowolne poświęcenie swojego czasu i serca na rzecz poprawy społeczeństwa.

Jest wielu ludzi, którzy robią wszystko, co w ich mocy, aby służyć ludzkości w taki czy inny sposób poprzez wolontariat. Wolontariat wymaga dużo dobrego serca i poświęcenia, ponieważ oznacza, że ​​będziesz robić coś, za co nie otrzymasz zapłaty.

Skład SK PCK/Wolontariat

Kuchnia św. Brata Alberta - Wadowice

Filip Foksiński- 8a

Julia Graboń - 8a

Maja Ściera - 8a

Krzysztof Orkisz - 8a

Marcelina Szypuła- 8b

Olga Kruk - 8b

"Dać Szansę” – Wadowice

Akcje charytatywne prowadzone na terenie naszej szkoły

Laura Książek – 7a

Zuzanna Boba- 7a

Karolina Marek - 7a

Emilia Pytlowska – 8b

Kamila Jarnot – 8b

Katarzyna Kufietta - 8b

październik 2021- ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

Od 11.10.2021r do 22.10.2021r. w naszej szkole trwała zbiórka żywności dla Kuchni św. Brata Alberta, którą koordynowały uczennice klasy VIIIb. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przyłączyli się do tej akcji. Wczoraj, 26.10.2021r. zebrane produkty zostały przekazane siostrze - kierowniczce Kuchni św. Brata Alberta w Wadowicach.

- listopad 2021 -KWIATY DLA SENIORA

Z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora trwa w naszej szkole akcja: ,,Kwiatek dla Seniora". Chętnych prosimy o przynoszenie kwiatów w doniczce z białą osłonką do postawienia na parapecie. Kwiaty zostaną przekazane do Domu Pomocy Społecznej w Wadowicach, ul. Parkowa.

Bardzo dziękujemy uczniom klas I-III i IV -VIII za udział w zbiórce kwiatów dla osób starszych. Zostały one przekazane do Domu Pomocy Społecznej w Wadowicach (ul. Parkowa). Szczególne podziękowania należą się uczniom klasy VIIa za aktywność i zaangażowanie. Miło nam przekazać, że otrzymaliśmy podziękowanie od dyrekcji DPS za udział w tej akcji.