Zapraszamy do udziału w etapie szkolnym Konkursu Multimedialnego. Zgłoszenia przyjmuje pani Katarzyna Kosek.
Konkurs Informatyczny dla klas 6-8
Przedłużamy czas trwania zbiórki na rzecz schroniska!
Drodzy Uczniowie! Zachęcamy do udziału w akcji na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt. Wolontariuszki z klasy VI b: Julia Grochal, Łucja Łopatecka, Paula Stańco i Amelia Wajdzik codziennie przed pierwszą i drugą lekcją czekają na Waszą pomoc dla zwierzaków. Zbiórka trwa do 16.11.2023r.
„Zagrożona Planeta” – akcja ekologiczna w naszej szkole
- 56
Wszyscy używamy tego, co daje nam nasza planeta: wody, powietrza, światła słonecznego, roślin, zwierząt, oceanów, gór…Niestety Ziemia jest konsekwentnie przez nas niszczona i ważne jest to, żebyśmy to zauważyli i podjęli stosowne działania. W trosce o dobro naszej Planety klasa VIb wraz z wychowawcą Elżbietą Książek w dniu 31 października br. przygotowała dla uczniów klas IV-VIII ekologiczną akcję. Działania te rozpoczęły się inscenizacją „Zagrożona Planeta”. W kolejnym czasie uczniowie zmagali się z wyzwaniami ekologicznymi. Każda klasa przygotowała plakat - list gończy za wybranym gatunkiem drzewa najbliższej okolicy. Uczniowie tworzyli również jesienne kompozycje doniczkowe. Jury w składzie p. Dyrektor Józef Żegliński, p. Aneta Knapik oraz p. Agnieszka Wawro – Kaczmarczyk wyłoniło zwycięzców tej rywalizacji klas. A oto wyniki:
I miejsce – klasa VIa – 38 pkt.
II miejsce – klasa IVa – 34 pkt.
III miejsce – klasa VII – 33 pkt.
Zwycięskim zespołom klasowym serdecznie gratulujemy!
Wszystkim uczestnikom, nauczycielom, wychowawcom zaangażowanym w działania bardzo serdecznie dziękujemy i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tej akcji. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów. Sądzimy, że tak różnorodne działania przyczyniły się do nabycia bądź utrwalenia proekologicznych nawyków wśród uczniów i będą skutkowały w przyszłości podejmowaniem przez nich odpowiedzialnych wyborów.
Wielka zbiórka dla burka i kocurka!
Szkolne Koło PCK/wolontariat zaprasza do udziału w zbiórce dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Krakowie. Od 7.11.2023r. do 10.11.2023r. do szkoły przy ul. Dworskiej 9A można przynosić: koce, ręczniki, zabawki, smycze i karmę. Przyniesione produkty proszę przekazać dyżurującym wolontariuszom lub zostawić podpisane na stoliku. Zachęcamy do udziału w akcji.
Rodzinny Konkurs Ozdób Świątecznych organizowany przez Radę Rodziców
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.
Poniżej link do regulaminu konkursu.
Regulamin_konkursu_plastycznego_na_stroik_lub_ozdobe_swiateczna.docx
Inscenizacja "Dziadów cz. II" w klasie siódmej
- 3
PAMIĘTAMY!
Uczniowie z klas młodszych składają hołd poległym żołnierzom na Cmentarzu Wojskowym w Wadowicach.
3
Nowości zakupione dla przedszkola do biblioteki szkolnej
Drodzy Rodzice oraz Przedszkolaki
Z radością pragniemy poinformować, szczególnie dzieci przedszkolne, że są już nowozakupione książki do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025. Książki są przeznaczone dla dzieci w wieku 3-6 lat. W wyborze tytułów kierowaliśmy się sugestiami rodziców oraz fachowców.
Już w listopadzie dzieci z przedszkola będą mogły wypożyczać sobie książeczki do domu, żeby rodzice mogli im je czytać. Natomiast zerówkowicze będą próbować samodzielnie czytać książeczki na zajęciach. Szczegóły wypożyczania i różne akcje promujące czytanie dzieciom wkrótce. Poniżej zdjęcia nowozakupionych książek.
8
BohaterON w Twojej Szkole
Uczniowie klas I- III wzięli aktywny udział w akcji BohaterON w Twojej Szkole. Oglądali filmy, dyskutowali, wykonali plakaty i gazetki. Nauczyli się też pięknej i pouczającej piosenki ,,Włącz Historię!''.
Przerwa na czytanie za nami
- 46
Przerwa na czytanie nawet w przedszkolu
- 1
Przerwa na czytanie 2023 - znowu bijemy rekord
Zachęcamy wszystkich uczniów, nauczycieli, dyrekcję oraz pracowników administracji i obsługi do udziału w "IV Międzynarodowej edycji - VIII Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie" – bicie rekordu w czytaniu na przerwie." Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Akcja polega na zaangażowaniu jak największej liczby uczniów, którzy pomiędzy zajęciami lekcyjnymi chwycą wybraną przez siebie książkę i oddadzą się czytaniu.
Zeszłoroczny rekord wyniósł 578 433 osób czytających na przerwie!
Jutro z okazji Dnia Bibliotek Szkolnych czytamy na przerwach:
8.45 korytarz II piętro ul. Dworska klasy VI-VIII
9.40 korytarz II piętro ul. Dworska klasy IV-V
10.35 korytarz ul. Floriańska klasy I-III i przedszkole
11.30 chętni w bibliotece ul. Floriańska klasy I-III
12.30 chętni w bibliotece ul. Dworska klasy IV-VIII
13.30 chętni w bibliotece ul. Dworska klasy IV-VIII
24 października 2023 roku w naszej szkole na ul. Dworskiej na korytarzu na drugim piętrze na przerwach o godz. 8.45 klasy VI- VIII, 9.40 klasy IV-V oraz o godz. 10.35 klasy I-III na ul. Floriańskiej i przedszkole włączymy się w akcję "Przerwa na czytanie 2023." Prosimy, żeby uczniowie tego dnia przynieśli do szkoły swoją ulubioną książkę. Na wyznaczonej przerwie na szkolnym korytarzu będziemy czytać. Jeżeli ktoś zapomni zabrać książkę z domu to zawsze może wypożyczyć ze szkolnej biblioteki. Przedszkolakom będą czytały Panie. Spróbujemy włączyć do akcji również pracowników naszej placówki. Akcja polega na biciu rekordu więc każdy czytający będzie na wagę złota. Trzymajcie kciuki, a jutro książki w dłoń i do szkoły marsz! ZAPRASZAMY
Spektakl "Rodzaje i gatunki literackie" w wykonaniu Jacka Lecznara i Wojciecha Habeli
- 5
Eliza laureatką Międzynarodowego Konkursu Plastycznego
Międzynarodowy Konkurs Plastyczny “Darujmy światu pokój” organizowany jest przez Oświęcimskie Centrum Kultury od 2002 roku. Cieszy się on niezmiennym i dużym zainteresowaniem od pierwszej swej edycji. Jest objęty patronatem Prezydenta Miasta Oświęcim, oraz stanowi zaproszenie – skierowane do dzieci i młodzieży w wieku 7-19 lat - do plastycznych wypowiedzi na temat otaczającej ich rzeczywistości w kontekście prawa do życia w świecie wolnym od wojen. Prace konkursowe powinny prezentować twórczość plastyczną będącą reakcją, przestrogą i protestem przeciwko złu dziejącemu się na świecie, przeciwko przemocy. Twórczość ta powinna być afirmacją życia, miłości i radości, idei poszanowania drugiego człowieka niezależnie od koloru jego skóry, rasy czy wyznawanej religii. Finałowi konkursu towarzyszyło wiele atrakcji m.in. łączenie internetowe z uczestnikami konkursu w Drohobyczu, koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Karola Szymanowskiego w Oświęcimiu oraz warsztaty dla laureatów poprowadzone przez Ewę Markiewicz-Adamczewską, podczas których powstały 2 GeoTkany (po 9 modułów) z wzorami z GeoFormy pt. "OCK-PeaceFlower"
Do udziału w dwudziestej drugiej edycji konkursu zostało nadesłanych 841 prac, które oceniła komisja w składzie: Bożena Formas-Mądry – artysta plastyk, Mykola Fediv – artysta plastyk, Grzegorz Giermek – plastyk, Magdalena Prochowska – plastyk. Jury nagrodziło z naszej szkoły:
Eliza Starowicz -wyróżnienie udziałem w pokonkursowej wystawie
Laureatkę do konkursu przygotowała pani Agnieszka Sienkiewicz.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZYM PRZEDSZKOLU
DLA NASZEJ PANI
KWIATKA DZIŚ MAMY
W PODZIĘCE ZA TRUD
JEJ DZIŚ GO WRĘCZAMY.
OD PRZEDSZKOLAKÓW ŚLEMY ŻYCZENIA
ZDROWIA I SZCZĘŚCIA
MARZEŃ SPEŁNIENIA
Te słowa wybrzmiały z ust naszych przedszkolaków 13 października z okazji DNIA EDUKACJI NARODOWEJ. To wyjątkowe święto dla pracowników oświaty, o którym nie zapomniały również dzieci naszego przedszkola. Podziękowały swoim ukochanym Paniom i wszystkim Pracownikom Przedszkola za codzienną troskę i serce włożone w ich nauczanie i wychowanie. Tego dnia padło wiele ciepłych słów oraz życzeń.
7
Spotkanie z Policjantem - przedszkole.
- 8
Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do wyrażenia wdzięczności za wysiłek włożony w wychowanie i wielkie serce wkładane na rzecz pracy z dziećmi. W tym dniu pamiętamy o wszystkich pracownikach szkoły.
I właśnie z tej okazji 13 października 2023 roku cała społeczność szkolna spotkała się na uroczystym apelu przygotowanym przez uczniów z klasy V a. Młodzi artyści pod kierunkiem wychowawcy p. Iwony Traczyk przygotowali program artystyczny, wyrażając w ten sposób podziękowanie za gorące serce, pomocną dłoń oraz przewodnictwo na niezwykle trudnej drodze do zdobywania wiedzy.
15
Tak. Pomagam.
Zbiórka żywności i środków czystości dla kuchni św. Brata Alberta w Wadowicach
Szkolne Koło PCK/Wolontariat dziękuje uczniom za udział w zbiórce żywności i środków czystości dla kuchni św. Brata Alberta w Wadowicach, która odbywała się w szkole od 2.10.2023r. do 6.10.2023r. Zebrane produkty zostaną przekazane dla podopiecznych kuchni.
Wybieram wolność.
Konkurs profilaktyczny antynarkotykowy.
Szkolne Koło PCK/ Wolontariat zaprasza uczniów klas VI – VIII do udziału w szkolnym konkursie profilaktycznym na hasło, slogan o tematyce antynarkotykowej (hasło powinno być krótkie z konkretnym przekazem, ma zwracać uwagę na zagrożenia związane z narkomanią i/lub zniechęcać do zażywania narkotyków.)
Format A3, hasło w ,,dymku” - jak w komiksie
Termin oddania podpisanych prac: imię, nazwisko, klasa upływa 13.10.2023r.
Prace oddajemy p. H. Knapczyk/p. R. Gierek
Zachęcamy do udziału w konkursie.
Dla zwycięzców przewidziano nagrody.
Wyniki głosowania do Samorządu Uczniowskiego
Miło jest nam poinformować, że drogą demokratycznych wyborów wyłoniony został nowy Samorząd Uczniowski na rok szkolny 2023/2024 w składzie:
Szymon Kruczek - przewodniczący
oraz Ewelina Giza, Igor Balcarczyk, Nadia Ramenda i Hubert Bąk.
Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy!!!!
Archiwum Aktualności