• Przedszkolaki już mogą wypożyczać książeczki

• Z radością pragniemy poinformować, szczególnie dzieci przedszkolne, że mogą  już wypożyczać nowozakupione książki do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Rodzice mogą wypożyczać dziecku książeczki do domu. Natomiast zerówkowicze będą również próbować samodzielnie czytać książeczki na zajęciach. Szczegóły wypożyczania.

1. Zwracasz książeczki-włóż je do pudełka ZWROT
            2. Wypożyczasz książeczki (max.2 nie więcej niż 2 tygodnie)
            • wpisz imię nazwisko dziecka,
            • nr telefonu oraz
            • nr książki (jest przy pieczątce)

Miłego czytania dziecku

• Otwarty poniedziałek.

• W dniu 11 grudnia br. w godzinach 16.30-17.30, zgodnie z kalendarzem roku szkolnego, zapraszamy rodziców na otwarty poniedziałek.  W tym dniu Pan mgr Piotr Duman z uwagi na chorobę będzie nieobecny. Zainteresowane osoby proszone są o kontakt z nauczycielem przez dziennik od 12 grudnia br.

• Międzyszkolny Test Wiedzy Multimedialnej

• W piątek 1 grudnia w Zespole Szkół CKU w Radoczy odbył się finał Międzyszkolnego Testu Wiedzy Multimedialnej. W etapie finałowym brało udział czterech uczniów naszej szkoły: Szymon Kruczek kl8, Maksymilian Labocha kl8, Nikodem Bąk kl7 i Kacper Boba kl6. Miło nam poinformować, że Szymon Kruczek zajął 4te miejsce a Maksymilian Labocha 10te miejsce w konkursie. Gratulujemy!!!

• Przystanek Mikołaj

• Przystanek Mikołaj już za nami. Oj działo się, działo: wizyta Mikołaja, występy uczniów, "klasowa" degustacja potraw wigilijnych, konkurs ozdób świątecznych, warsztaty świąteczne... Każdy mógł znależć coś dla siebie w miłej, świątecznej atmosferze. Dziękujemy za ogromne zaangażowanie Rodziców, Uczniów, Dyrekcji i Pracowników Szkoły.

• Gminne Dyktando Ortograficzne

• 23.11.2023r. uczniowie naszej szkoły wzięli byka za rogi i zmierzyli się z dyktandem ortograficznym. Osiągnęli następujące wyniki: w kategorii kl. IV-V Dawid Marek (5a) I miejsce, Ewa Kruk (5a) II miejsce, Magdalena Kukuła (4b) III miejsce, a w kategorii kl. VI-VIII Julia Grochal (6b) I miejsce, Zuzanna Pytlowska (6b) III miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Monika Biłka

• Przystanek Mikołaj

• Serdecznie zapraszamy Wszystkich na jutrzejszy Przystanek Mikołaja 👨‍👩‍👧‍👦🤶🎅Warsztaty dla dzieci w różnym wieku☃️Sala zabaw🎈Bufet z pysznościami (paszteciki, burgery) , kawa z aromatyczną nutą święteczną, Czekolada na gorąco , ciasta .🍔🥧☕️🍰Kiermasz stroików świątecznych .🎁Degustacja i ocena stołów wigilijnych 🎄Ścianka do zdjęć z Mikołajem. 🎅Występy dzieci przedszkolnych oraz szkolnych🎶🎤

• Pani Tereniu, z całego serca DZIĘKUJEMY!

• zisiejszego dnia miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Pożegnanie i podziękowanie za długoletnią pracę na stanowisku nauczyciela świetlicy i pedagoga szkolnego Pani Teresy Giermek, która przechodzi na zasłużoną emeryturę.

W imieniu całej społeczności szkolnej dyrektor szkoły mgr Józef Żegliński i Przewodnicząca Rady Rodziców Natalia Płonka złożyli Pani Teresie podziękowania za długoletnią, pełną oddania i pasji pracę, życząc jednocześnie zdrowia, pogody ducha i wszelkiej pomyślności na dalsze spokojne lata życia.

Uroczystość zaszczycili wyjątkowi goście: Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski, Maria Barankiewicz oraz Andrzej Zieliński dyrektorzy szkoły.

Były kwiaty, upominki i życzenia. A także chwile wzruszenia, nie tylko Pani Teresy, ale

i innych pracowników szkoły oraz dzieci, z którymi wspólnie pracowała.

Grono Pedagogiczne, pracownicy szkoły oraz dzieci życzą, by na zasłużonej emeryturze znalazł się czas na pełną realizację tych zamierzeń i planów, na które brakowało czasu dotychczas. Na koniec dyrektor szkoły wyraził nadzieję, że Pani Teresa będzie jak najczęściej odwiedzała naszą szkołę i jak zapewnił – będzie w niej zawsze mile witanym gościem.

• Sukcesy naszych uczniów

• Miło nam poinformować, iż uczennice naszej szkoły zostały laureatkami gminnego konkursu plastycznego "Nie dla smogu" organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Tomicach w następujących kategoriach:

- klasy IV- VI:

Anna Stanek kl. VIa- 3 miejsce

Eliza Majtyka kl. VIa- wyróżnienie

Eliza Starowicz kl. VIa- wyróżnienie

- klasy VII- VIII

Julia Kopytyńska kl. VII- 2 miejsce

Nikola Cebula kl. VII- 3 miejsce

Prace zostały wykonane pod opieką p. Marty Foksińskiej.

Gratulujemy!

• Pomoc dla osób samotnych z Gminy Tomice

• Szkolne Koło PCK/wolontariat ogłasza zbiórkę artykułów spożywczych, chemicznych i drobiazgów świątecznych, z których przygotowane zostaną paczki dla osób samotnych z Gminy Tomice. Zbiórka w szkole trwać będzie od 23.11.2023r do 1.12.2023r. Przyniesione produkty proszę przekazać dyżurującym przed 1 i 2 lekcją wolontariuszkom: Oliwii Kot, Mai Adamik, Liliannie Tyrybon lub zostawić podpisane na stoliku. Wigilijne spotkanie dla osób samotnych organizuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Tomicach.

Dziękujemy!

• Iluzjonista 🎩🪄

• Uczniów klas I-III w piątek odwiedził iluzjonista, który wraz ze swoimi pomocnikami wyczarował m.in. królika z kapelusza 🐰🎩🪄
        • XI Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe

• Julia Grochal, uczennica kl. VI B uzyskała po raz drugi tytuł Laureata XI Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego "Po polsku o historii". Uroczysta gala podsumowanie Konkursu odbyła się we wtorek 21 listopada 2023 roku w sali konferencyjnej Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Monika Biłka