• 2023/2024

• opiekunowie: mgr Renata Gierek, mgr Helena Knapczyk

Nowy  rok szkolny rozpoczynamy z nowym mottem  do działania:

„Nie sposób przecenić radości i szczęścia, jakie daje wolontariat. Nie ma innego sposobu na zabicie depresji niż służenie innym. Tylko życie dla innych jest warte przeżycia” – Albert Einstein (fizyk, laureat nagrody nobla).

Nowy rok szkolny to nowe akcje charytatywne i konkursy, organizowane przez SK PCK i wolontariat. Serdecznie zapraszamy do udziału w nich!  smiley

Tutaj natomiast znajdziecie szczegółowe relacje z naszych działań !

Wolontariat to swobodne wykonywanie działalności na rzecz organizacji lub społeczności bez żadnych kosztów. Oznacza to również dobrowolne poświęcenie swojego czasu i serca na rzecz poprawy społeczeństwa.

Jest wielu ludzi, którzy robią wszystko, co w ich mocy, aby służyć ludzkości w taki czy inny sposób poprzez wolontariat. Wolontariat wymaga dużo dobrego serca i poświęcenia, ponieważ oznacza, że ​​będziesz robić coś, za co nie otrzymasz zapłaty.

Skład SK PCK/Wolontariat

Świetlica – Zespół Szkolno- przedszkolny w Tomicach ul. Floriańska 16

Antonina Okruta -  kl.7              Julia Kopytyńska - kl.7

Karolina Tomiak - kl.7          Adrianna Płaszczyca- kl. 7

Nicola Cebula - kl.7              Aleksandra Nowicka - kl.7

Filip Ciężarek - 7                      Julian Tłomak - 7

Wojciech Tyrybon - kl.7         Maja Adamik - kl. 6a

Oliwia Kot - kl. 6a              Liliana Tyrybon - kl.6a

Łucja Łopatecka - kl.6b         Julia Grochal - kl.6b

Paula Stańco - kl.6b           Amelia Wajdzik - kl. 6b

Kuchnia św. Brata Alberta - Wadowice

Maja Grabowska - kl.7

Ewelina Giza - kl.7

Nikodem Bąk - kl.7

Akcje charytatywne prowadzone na terenie naszej szkoły

Milena Zybek - kl.8        Karolina Wardęga - kl.8

Michał Siuta - kl.8        Alan Mazuga - kl.8

Szymon Kruczek - kl.8       Weronika Dąbrowska - kl.8

październik 2023

Zbiórka żywności i środków czystości dla kuchni św. Brata Alberta w Wadowicach- akcja prowadzona przez wolontariuszy z klasy 8 (K.Wardęga, M.Siuta, M.Zybek, A.Mazuga)

Szkolne Koło PCK/Wolontariat dziękuje uczniom za udział w zbiórce żywności i środków czystości dla kuchni św. Brata Alberta w Wadowicach, która odbywała się w szkole od 2.10.2023r. do 6.10.2023r. Zebrane produkty zostaną przekazane dla podopiecznych kuchni.

listopad 2023

Zbiórce dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Krakowie. Od 7.11.2023r. do 10.11.2023r. do szkoły przy ul. Dworskiej 9A można przynosić: koce, ręczniki, zabawki, smycze i karmę. Przyniesione produkty proszę przekazać dyżurującym wolontariuszom lub zostawić podpisane na stoliku. Zachęcamy do udziału w akcji.Wolontariuszki z klasy VI b: Julia Grochal, Łucja Łopatecka, Paula Stańco i Amelia Wajdzik codziennie przed pierwszą i drugą lekcją czekają na Waszą pomoc dla zwierzaków. Zbiórka trwa do 16.11.2023r.

grudzień 2023